Tarihçe

Yirmi sekiz yıldır güvenle...

Soma Ailesi 1987 yılında hırdavat, nalburiye, elektrikli el aletleri ticari faaliyetlerine başladı. 2000’li yıllarda Hadımköy tesisi ile yapı kimyasalları sektörüne giriş yapan firma 2006 ve 2009 yıllarında yeni üretim tesisleri ile sektörün öncü firmalarından biri haline geldi.
 
Kurulduğu günden itibaren, müşteri ve kalite odaklı düşüncesi ile faaliyetlerini sürdüren Soma Kimya, sektöründe her zaman ilkleri gerçekleştiren örnek bir firma oldu. Kendi formülasyonları ve yarattığı markalar ile 148 farklı tip ürünle yapı ve izolasyon sektöründe gittiği her ülkede, Türkiye’yi hakkıyla temsil ediyor.
 

Soma Kimya dünya yapılarında

2000 yılından itibaren Yapı ve İzolasyon sektöründe ihracata odaklanan Soma Kimya ürünlerini 5 kıtada 40’ın üzerinde ülkeye ihraç ediyor. Gittiği her ülkenin yerel sertifikalar sisteminde yer alan firma yirmi sekiz yıllık başarılı geçmişi ile iç ve dış pazarlarda yatırımlarını artırarak yola devam ediyor.
 

Güvenli hayat, mutlu gelecek...

Soma Kimya, ürünleri ile sağlam ve güvenli yapıların çözüm merkezi olurken, yenilikçi hamleleri ile sektörün sadece bugününe değil geleceğine de ışık tutuyor.